Slovník pojmů

A B C D F G H I K L M N O S T W

Adepta Sororitas

Adepta Sororitas jsou ženským řádem válečnic. V boji rády využívají oheň a jsou nesmiřitelnými nepřítelkyněmi kacířství.

Adeptus Custodes

Adeptus Custodes jsou osobní gardou samotného císaře. Tato elita elit tráví většinu času tráví na domovské planetě impéria. Tato planeta s názvem Terra je zároveň trvalým domovem císaře a posvátnou oblastí pro celé Impérium.

Adeptus Mechanicus

Nejdůležitější planetou pro členy Adeptus Mechanicus je Mars. Tato frakce, jak už název napovídá, je frakcí kněží uctívající stroje a jejich prostřednictvím i samotného císaře. Zároveň jsou jediným kultem Impéria, který je schopen trvale vyrábět…

Age of Sigmar

Figurková (wargamingová) hra Age of Sigmar se odehrává ve fiktivním fantasy světě. Hráči hrají proti sobě, jako velitelé svých vlastních armád. Svět Warhammeru nabízí nesčetné množství hratelných ras, které jsou rozděleny mezi 4 hlavní…

Astra Militarium

Astra Militarium jsou armádou Impéria. Jejich vojáci jsou bráni ze všech různých světů a tisíce z nich jsou obětovány pro sebemenší taktickou výhodu. Do bitev je doprovází nejrůznější tanky, děla a další válečné stroje.

Beasts of Chaos

Beasts of Chaos jsou ztělesněním zuřivosti a anarchie. Žijí v hluboko v lesích a pustinách, jejich existenční motivací je boj. Vzhledem nejvíce připomínají podivné křížence lidí a zvířat. Můžete se tak těšit na hordy minotaurů, satyrů a…

Blades of Khorne

Khorne je jedním z bohů Chaosu a zjednodušeně ho můžeme označit za boha války a brutality. Blades of Khorne je frakce jeho přisluhovačů, kde nejčastěji nalezneme démony s přímo pekelným vzhledem.

Blood Angels

Blood Angels jsou členy Space Marines, kteří vynikají v boji na blízko. V boji dokážou vypustit tzv. „black rage“ a dostat se tak do stavu bojového šílenství.

Blood Bowl

Blood Bowl – Americký fotbal ve světě Warhammer Fantasy. Dva hráči se ujmou rolí manažerů týmů. Blood Bowl je opravdu drsná verze tohoto sportu. Hráči vašeho týmu se mohou smrtelně zranit, ale také postupovat na vyšší úrovně a zlepšovat se. Prostě…

Cities of Sigmar

V armádách Cities of Sigmar najdete trpaslíky, elfy i lidi. V bitvách využívají klasické jednotky, stejně jako mechanizované vozy, a dokonce kouzelné ptáky fénixe. V řadách Cities of Sigmar se pohybují kouzelníci, lovci čarodějnic a…

Craftworlds

Craftworlds jsou frakcí vysokých elfů. Pro jediný elfský život by vstoupili do války a často využívají praktik, které by se daly označit za nesportovní.

Dark Angels

Dark Angels jsou členy Space Marines. Mají dvě doktríny, jedna z nich se zaměřuje na rychlost a druhá na vytrvalost.

Daughters of Khaine

Mezi Daughters of Khaine nenajdete skoro žádné muže. Tento brutální, převážně ženský kult je proslulý krvavými obětmi svému bohu a nahání strach i svým spojencům. Hlavou kultu je slavná Morathi a řada dalších členek je postižena podivnou hadí mutací.

Death Guard

Ti z řad zrádců Space Marines, kteří přijali dary boha Chaosu Nurgleho, jsou známí jako Death Guard. Nurgle se podepsal i na vzhledu této elity a jednotky Death Guard tak v boji kolem sebe chrlí nejenom záplavu kulek.

Deathwatch

Deathwatch jsou speciálními jednotkami inkvizice, složenými ze všech řádů Space Marines. Jejich hlavní starostí jsou hrozby mimozemského původu. Každý z nich má speciální vybavení, které nemusí být dostupné pro jiné řády Space Marines.

Disciple of Tzeentch

Armády Disciples of Tzeentch jsou plné kouzel a proměn. Samotný Tzeentch doslova překypuje tajemnými znalostmi a velkým intelektem. V jeho řadách bojují nejexotičtější démoni a kouzelníci Chaosu.

Drukhari

Temní elfové, kteří se vyžívají v mučení všech a všeho co má duši, to jsou Drukhari. Jejich dalším velkým „koníčkem“ je pirátsví. Jejich populace je těsně před vymřením, a proto je život jediného z nich cennější než životy desetitisíců…

Flesh-Eater Courts

Flesh-Eater Courts žijí v zajetí šílenství a zuřivosti. Sami sebe vidí jako obyčejný lid s vlastní kulturou, ve skutečnosti ale jsou jejich řady plné ghúlů a brutálních, netopýry připomínajících příšer, které touží po lidském mase.

Fyreslayers

Fyreslayers jsou jednou ze dvou čistě trpasličích frakcí v Age of Sigmar. Těla si zdobí tetováními z magického zlata a jsou proslulý svojí statečností, stejně jako láskou ke zlatu. Často se nechávají najímat jako žoldnéři, pro které je slib…

Games Workshop

Games Workshop je britská firma, která vydává hry značky Warhammer. 

Genestealer Cults

Genestealer Cults jsou tajnými uctívači Tyranidů. Řada z nich je podivnými hybridy lidí a mimozemšťanů.

Gloomspite Gitz

Pro víru Gloomspite Gitz je nesmírně důležité tajemné těleso na obloze, kterému se říká Bad Moon. Jejich armády jsou plné malých zelenokožců, kterým se říká goblini. Nejsou tak fyzicky silní, jako jejich příbuzní z Orruk Warclans, to ovšem…

Grey Knights

Grey Knights jsou tajným řádem Space Marines. Impérium jejich existenci drží v utajení a zaměřují se na hrozby démonického původu. Jejich existence je tak tajná, že císař neváhá obětovat statisíce životů, aby tomu tak i zůstalo.

Harlequins

Harlequins vzývají smějícího se boha. Jejich výkon v bitvě vypadá jako cirkusové představení, ve kterém má každý jednotlivec předem určenou roli.

Hedonites of Slaanesh

Bůh Slaanesh je přezdíván princem Chaosu. Smrtelníkům nabízí potěšení všeho druhu a tím je získává na svou stranu. Armády Hedonites of Slaanesh se skládají z hermafroditních démonů s klepety, stejně jako ze smrtelníků se svůdným tělem.

Nahoru