Herní tituly od FFG, na které se těšíme

Fantasy Flight Games je moje oblíbené herní vydavatelství, které nás každoročně zásobuje množstvím zajímavých a oblíbených herních titulů. V tomto článku bych rád rozebral tři tituly z plánované produkce, na které se tento rok těším.

Star Wars Destiny: Way of the Force

 

Image result for way of the force

Už zkratka expanze (WTF) napovídá, že se opravdu máme na co těšit. Ale teď vážně, Star Wars Destiny je kostkově karetní strategická hra ze Star Wars univerza. Navzdory tomu, že pracuje jak s kartami, tak s kostkami (a tedy s dvojitou porcí náhody), tak má v sobě zabudovaný dostatek mechanik, které případnou smůlu v kostkách nebo v kartách neutralizují. Přidejme k tomu skvěle přetransformovaný flavor Star Wars univerza do herní podoby a máme strategickou hru, která stojí za vyzkoušení pro každého milovníka Star Wars či sběratelských karetních her.

Co ale přináší nová sada? Z aktuálních spoilerů vidíme tato témata:

1) Podpora drahých (20+ bodových postav). To vidíme jak na nové verzi Generála Grievouse tak na Darksaberu. Za mě vítaná změna, jelikož z aktuální mety se Big / small buildy začínají pomalu vytrácet.

 

General GrievousDarksaber

 

2) Kontrola battlefieldu pro pomalé balíky. Kapitán Rex přináší možnost kontrolovat battlefield pro pomalé balíky a tím umožňuje hrát v pomalejších (3 postavových či support) balících karty jako Dug In či Defensive position. Navíc, pokud ho zkombinujeme s 2x Clone Trooper, tak máme po aktivaci clone troopera zajištený přehoz libovolné kostky, čímž dodáme balíku další konzistenci.

 

Image result for star wars destiny rex clone captain

 

3) Nové verze starých známých postav. Luke Skywalker z epizody 8, Anakin Skywalker z epizody 1.

 

Luke SkywalkerAnakin Skywalker

 

Heroes of Terrinoth

Kooperativní hra (miluju kooperativní deskovky) ze světa Terrinothu. Terrinoth nám přinesl tolik oblíbený Descent, skvělý ale méně známý Runebound či figurkovku RuneWars. Navzdory tomu je svět Terrinothu v Čechách spíš na okraji herního zájmu. Ale teď už k samotné hře. Podle obrázků a kusých informací to vypadá na reskin či evoluci Warhammer Quest: the Adventure Card Game. Warhammer Quest byla krásná kooperativka, která ale trpěla tím, že vyšla na konci licenčních ujednání mezi FFG a GW, a tím pádem pro ni nevyšly tolik potřebné expanze, které jsou u kooperativních her nutně potřebné na zvýšení znovuhratelnosti. Jelikož Terinoth je svět vlastněný FFG, nemusíme se bát, že po vydaní základní krabice už nebudou expanze, a právě naopak se můžeme těšit na nové podání světa Terrinoth v zajímavém karetním / kooperativním módu.

X-Wing Druhá edice

X-Wing byla hra, po které jsem vždy pokukoval, ale nakonec na ni nikdy nezbyl čas. Druhá edice vypadá jako perfektní čas do hry nastoupit. Jednak odpadá mnou tolik nemilované barvení, druhak lodičky (námořní či vesmírné) mám velmi rád. Reakce na druhou edici jsou zatím pozitivní a vzhledem na konverzní kity z první do druhé edice aktuální vlastníci flotil o svoje herní možnosti v další edici nepřijdou.

Image result for x-wing second edition

Image result for x-wing second edition

 

Karol Magda