NA NAŠÍ PRODEJNĚ JE STÁLE MOŽNÉ SI VYZVEDNOUT INTERNETOVÉ OBJEDNÁVKY A ZÁSILKOVNU.

Star Wars Destiny Way of the Force - Aphra a její droidi

Nová sada Star Wars Destiny Way of the Force je na dohled a vzhledem k tomu, že přes víkend byl vyspoilovaný zbytek sady, rád bych se podíval na to, jaké nové balíky půjdou s novou sadou postavit. Dnes bych se chtěl podívat na koncept, který byl v minulé metě na hranici Tier 1 balíků, ale bohužel tu hranici nepřekročil. Jedná se o vehicle / support balík postavený na Aphře a její schopnosti každé kolo zlevňovat vyloženého droida o 1 zdroj. Way of the Force nám přináší do tohoto balíku nové karty, které podle mě budou znamenat, že balík postavený na Aphře překročí pomyslnou hranici a stane se T1 balíkem.

Jako lineup balíku jsem zvolil kombinaci Doctor Aphra, First Order Stormtrooper a Force Sensitive Outcast. Force Sensitive Outcast je nahraditelný Nightsister, ale aktuálně preferuji spíš extra životy (jelikož si sám uděluji indirect damage) před rerollem kostky za životy. Bojiště volím typické pro support balíky a to Weapons Factory Alpha.

 Doctor AphraFirst Order StormtrooperForce Sensitive Outcast

Základem balíku (a vždy po 2 kusech) bude určitě kombinace karet Ark Angel, BT-1 a 0-0-0. V daleké předaleké galaxii určitě chceme snít o situaci, kdy máme všechny tři karty vyložené na stole, aktivujeme Ark Angel, potom díky abilitě Ark Angela aktivujeme BT-1 a 0-0-0, následně kvůli BT-1 udělíme 1 indirect protivníkovi a sobě, a jelikož jsme si udělili indirect, tak si za Aphru lízneme kartu a ještě kvůli 0-0-0 udělíme další indirect protivníkovi. Uff ... tolik věcí se událo v předcházející větě. Abych to shrnul: po aktivaci Ark Angela máme v poolu kostku Ark Angela, BT-1 a 0-0-0, udělili jsme protivníkovi 2 indirect zranění, sobě 1 indirect zranění a ješte jsme si lízli kartu. Ne zas tak zlý začátek kola pro "pomalý" balík.

 Ark AngelBT-10-0-0

V support části balíku nesmí chybět Tech Team, který startuje ekonomiku, Slave I, Kylo Ren's Starfighter, BB-9E a z nových karet Count Dooku's Solar Sailer a Hailfire Droid Tank. Posledně zmiňovaný je velmi zajímavý, jednak ho teoreticky umíme vyložit za 0 zdrojů (Weapons Factory Alpha, Tech Team, Aphřina abilita a Reprogram), druhak nám zlepšuje efektivitu následně vyložených vehiclů a droidů.

Count Dooku's Solar SailerHailfire Droid Tank

Co se týká eventů, nesmíme zapomenout na kvalitní dice control, ideálně za 0 (Doubt, Hidden Motive), a pokud stojí 1 nebo více, tak podmínkou zařazení do balíku je, že dokáže zmitigovat 2 kostky (Entangle, Feel Your Anger, The Best Defense či Overconfidence). Event suitu potom uzavírá finisher Flanking Maneveur, další ekonomika ve formě Reprogram a damage manipulation karta Dangerous Maneuver. Kromě starého známého tahání karet s Aphrou či případného přesunu indirect zranění do Bubble Shieldu nám tu přibyla kombinace s 0-0-0, kde po zahrání Dangerous Maneuver také spustíme jeho schopnost a udělíme jedno indirect zranění protihráčovi.

ReprogramDangerous Maneuver

 Výsledný balík bude potom vypadat takto:

 

Aphra

Tak to je z mé strany všechno, děkuji všem, kdo dočetli až sem, a zbývá už jen poslední otázka: jak byste balík na Aphru postavili vy?

Karol Magda