NA NAŠÍ PRODEJNĚ JE STÁLE MOŽNÉ SI VYZVEDNOUT INTERNETOVÉ OBJEDNÁVKY A ZÁSILKOVNU.

První turnaj v Legend of the Five Rings

Máme středu, a přestože jsem chtěl hezký report o turnaji z mého pohledu provést co nejdříve, život a práce tomu chtěly jinak. Pokud vás turnaj bavil, jsem za to jen rád a věřte, že už v hlavě vymýšlím další. Report byl psán hlavně z paměti. Nejasnosti jsou možné a jedinou jistotu, kterou mám, je, že se nepletu v tom, proti komu jsem hrál a zda jsem vyhrál. ;) Vyzývám své protihráče, aby mě případně upozornili na nesrovnalosti. Děkuji

Při rozhodování, za jaký klan hrát na turnaji, rozhodl jsem se pro Lva. Za prvé z toho důvodu, že není moc favorizovaný a tak, když bych náhodou prohrál, může za to balík. Za druhé, Lev jako klan se mi moc líbí a i když jsem byl dlouho Krabistou, svým stylem mi je Lev tak nějak bližší. Třetím a posledním důvodem byla moje snaha zkoušet vyhrát na Honor a díky dvěma již uvedeným důvodům byl pak Lev jasná volba.

Po seznámení a zápisu účastníků provedl můj moudrý tablet první rozlosování. Jako na potvoru jsem vyfasoval hráče pod přezdívkou Sprehawk. Nějaký ten pytel kalendářů se již známe a L5R hraji nejčastěji s ním. Můj sen, že si vyzkouším svůj balík mimo svou obvyklou skupinu přátel, se tedy zatím odsunul. Sprehawk při setupu vyložil jako svůj Stronghold Isawa knihovnu a již jsem tušil, že si vyzkouším hru proti Fénixovi se spell kartami. První dvě kola se mi podařilo dostat na stůl postavy silné na politiku, což u Lva je tak trošku vzácnost, nicméně Sprehawk provedl přesný opak s postavami silnými na válku. Přestože prvních pár výměn vzalo po provincii na obou stranách, moje snaha ovládat lízání karet prostřednictvím nízkých Honor bidů se míjela účinkem díky Fénixově Strongholdu. Můj mozek se začínal dostávat na provozní teplotu, ale jemné odkašlání od Elišky, která měřila čas přidělený na hru, mi dal jasně najevo, že mám přibližně 10 minut na zázrak. Sprehawk bouchl další dvě provincie, což mi ani tak nevadilo, neboť mi efekt zlomené provincie vždy lehce pomohl a nakonec to byl i můj záměr (těžit z bouchnutých provincií). Sprehawk zaútočil na můj Stronghold přesně v limitu a zajistil si svou první výhru. Tuším, že mi chyběli 4 Honory k vítězství a minimálně dvě kola štěstí. Mno nic, příště to snad vyjde. Fénix krásně využil svůj Stronghold a několikrát zvrátil výsledek konfliktu ve svůj prospěch. Navíc mi díky této hře docvakl efekt provincie “Along the River of Gold”. Se svou prohrou jsem byl spokojený a ještě jsem se něco přiučil. Tak to má být.

Do tabletu již ťuká Eliška a já doufám, že dostanu proti sobě novou tvář. Jé, ahoj Jeníku, pořád Škorpion? Tak snad ve třetím kole. Teď je potřeba soustředit se na to, co je přímo přede mnou. Jeník je úžasný a hodný člověk, to znamená, že svou tvář pana Hyda* promítá do svého herního stylu. Dlouhodobě máme s Jeníkem vyrovnané skóre a navíc teď, kdy já se snažím vyhrát na Honor a mám proti sobě Škorpiona, má celý náš zápas o to větší kouzlo. Při prvním rozdání karet jsem musel provést mulligan jak u provincií tak i u ruky. Nicméně štěstěna se asi vrátila z oběda a já mohl na stůl vyložit mého oblíbeného Steadfast Samurai. Proti Škorpionovi bylo jasné, že ve hře zůstane hodně dlouho, pokud nesejde stářím nebo Assasinací. Hned druhou postavou byl Akodo Toshiro a první vítězství v konfliktu na sebe nenechalo dlouho čekat. Jeník pak krásně obrátil hru ve svůj prospěch, když očesal mého Steadfast Samuraie o výbavu pomocí Calling in Favors. Ruply mi 3 provincie, ale v jeden moment dostávám do hry Ikoma Ujiaki a díky němu následně hned dva Kitsu Spiritcallery. To zlomilo hru. Opět těsně před vypršením časového limitu. Jeník přišel jen o jednu provincii, a pokud by se konalo ještě jedno kolo, věřím, že by mi praskl Stronghold. Moje první výhra na Honor.

Nebyl čas se ani vydýchat, utřít pot či jen skočit koupit pití. Eliška mačká kouzelné tlačítko v tabletu a hele ho, hraju proti novému obličeji. Torkes se svým Jeřábem. Eliška mě také následně zachraňuje skokem ke kase a nákupem tekutin. Zde bych chtěl navíc ještě poděkovat své ženě za přípravu obložených chlebů a následně výrobci obalů na karty, díky kterým Lev neutrpěl nesmazatelnou hanbu. Provincie mi přejí a vypadá to na krásný opening opět pomocí Steadfast Samuraie a Venerable Historiana. Hned po prvním Honor bidu Torkes poznává, že mým cílem je mít 25 Honor a následně se od toho odvíjí i Honor Bid. V jeden moment se oba potkáváme na Honor bidu o hodnotě 1 a já zjišťuji, že moje poslední dvě karty na ruce, které jsou obě Test of Courage, jen tak nevyužiji. Politika není má silná stránka a Jeřáb během chvilky vykloval 3 provincie na svou stranu. Díky dvěma Political Rivalům a krásně zahranému Test of Skill má Torkes navrh. Jeho útok na můj Stronghold však nesl překvapení v podobě otočení provincie Ancestral Lands, které v případě Politického konfilktu mají +5 k síle. To mi zajistilo ještě jedno kolo a šanci vyhrát na Honor. Lvů se sešlo hodně, nicméně Torkes byl pro mé poslední kolo prvním hráčem. Pomocí Political Rivalů si z cesty odstranil mé jediné dva politické Lvy a následně provincii zlomil. Výhra pro Jeřába. Chybělo mi alespoň 6 Honor, čili žádná těsnota, ale drtivé vítězství z jeho strany.

Poslední kolo našeho turnaje. Eliška mačká tlačítko a já potkávám Šroubka. Při kouknutí do kouzelné tabulky zjišťuji, že Sprehawk i Torkes jsou hodně vysoko a mají šanci si šáhnout na hlavní ceny turnaje - herní podložky. Trošku mě to těší, že jsem vlastně prohrál se šampiony. Šroubek se účastnil polského Kotei, takže moje ostražitost byla nastavena na maximum. Hned první rozhození na provincie mi naznačilo, že moje štěstěna si spletla L5R s pokrem a rozhodl jsem se opět pro maximální muligen. Zato Konflikt ruka mě moc potěšila, hlavně proti Škorpionovi. Splashoval jsem s Fénixem a musím se přiznat, nebylo to moc znát. Můj pacifismus se proti Torkesovi nehodil a lučištnice Kaito Kosori ne a ne splnit to, proč sem si ji do balíčku dával. Chtělo to asi více cviku. První kolo se odehrávalo ve standardním duchu. Můj Honor bid 1, Šroubkův 5. Do hry vstupuje Seeker of Knowledge a já mám další Honor. Během tří kol pak díky Kitsu Spiritcallerovi uvádím do hry Lvího Šampiona. Musím říct, pomohlo mi mnohem více štěstí než cokoliv jiného a během prvních 3 kol jsem zlomil 3 provincie. Dobře se mi povedlo zahrát Pacifismus na jediného obránce na válečný konflikt a Šroubkův Honor se snížil na kritickou mez. V momentě, kdy jsem začal vymýšlet, jak vydržet ještě dvě kola, abych znovu popadl dech, protože mi ze hry odešlo všechno, co mi doposud poskytovalo výhodu, Šroubek zlomil rituálně svůj Stronghold a uznal mě vítězem. Díky Honor bidům o velikosti 1 si nemohl dovolit brát více karet kvůli ztrátě Honor a vyhodnotil svou situaci jako těžce zvladatelnou. 4 herní seance bez oběda vyčerpají každého, a protože šlo spíš už jen o přátelské zahrání (herní podložky už byly dávno mimo náš dosah), o kolo později bych to nejspíš položil já sám. Zde Šroubka podezírám ze Škorpionství, tedy že si pro náš příští duel vytvořil u mě pocitové okénko nadřazenosti a tudíž, že ho příště podcením :) Škorpion jak má být!

Hry končí, prach si sedá a zjišťuji, že vidím černobíle. S odstupem času vím, že jsem udělal spoustu chyb. Ať už to bylo s Kaito Kosori a jak s ní nakládat (soupeřům) nebo si dávat pozor na to kdy spustit Favorable Ground. Ale o to víc se těším na další hru. Provedl jsem drobné úpravy a věřím, že s Elemental Cyklem nás čeká spousta zajímavých karet, které hrou opět zahýbají jiným směrem. Padl na mě dotaz, jak Restricted List ovlivnil mou hru. Musím říct, že vůbec nijak, boť jsem Lev. Spíš jsem měl větší morálku či řekněme menší strach, hrát Eventy proti Škorpionovi.

 

Boocheck